PREČO PRÁVE MATRAC MATRACE.sk


1

Sme výrobcami,
nie predajcami

2

Všetky matrace
vyrábame v ČR

3

Všetky poťahy
šijeme v ČR

4

AKCIA 1+1 matrac
ZADARMO !

5

Doprava po ČR a SK
ZADARMO !

6

Vyrobíme akýkoľvek
rozmer matraca

Produkty -> Matrace -> Penové matrace

Penové matrace

Penové matrace ponúkame v mnohých rôznych variantoch. Predovšetkým sa jedná o matrac z PUR peny, ďalej HR peny a lenivej peny. Každá z nich ponúka unikátnu kombináciu vlastností. Vyberte si tú ideálnu pre Vás! Anatomický vankúš a doprava každej objednávky zadarmo!

Řadit podle:


Základné informacie o penových matracoch

Základným materiálom penových matracov je polyuretánová pena, ale existujú aj ďalšie varianty. Lenivá pena sa dobre tvaruje podľa tela a pomaly sa vracia do pôvodného tvaru, čím podporuje zdravý spánok. Studená pena odvádza prebytočné teplo a bio-peny sú antibakteriálne. Súčasným trendom penových matracov sú matrace sendvičové, ktoré kombinujú viac materiálov.

 

 

Zdraví spanok na penových matracoch

Väčšina penových matracov má 5 až 7 zón ležania. Tieto zóny počas spánku podopierajú a nadľahčujú telo a tým zaručujú pokojný spánok a príjemné prebudenie. Navyše matraca chráni telo pred preležaninami. Matrace sú obohatené odnímateľným poťahom s antialergickými vlastnosťami. Poťah je možné prať, takže je zaručená nielen hygiena, ale aj ochrana proti baktériám a roztočom.

 

 

Kvalita penových matracov za nízkou cenu

Penové matrace sú kvalitné a pritom pomerne lacné. Obchodníci ponúkajú široký sortiment materiálov, farieb aj poťahov a tiež rôzne veľkosti. Najpredávanejším rozmerom je 90x200, ktorý vyhovuje väčšine užívateľov. V prípade, že predajca vyhlási akciu, napríklad 1+1 zadarmo, je nákup matracov naozaj výhodný.

 

 

Špeciálne penové matrace

V súčasnej dobe sú najžiadanejšie penové matrace sendvičové, teda vyrobené z niekoľkých druhov peny. Ich výhodou je pružnosť, primeraná tuhosť, komfort a väčšina z nich je vhodná do polohovateľných postelí. Ukladajú sa na lamelový rošt, najlepšie s pružnými lamelami. Na trhu sú aj zdravotné penové matrace, ktorých materiál zaručuje ortopedicky správnu polohu tela a zamedzuje dekubitom.